Pünkösdi program a szentendrei Skanzenben 2011.06.12-13.

Pünkösdi program a szentendrei Skanzenben 2011.06.12-13.



A Szellemi kulturális örökség nemzeti jegyzékén és UNESCO listáján szereplő közösségek bemutatkozása

PÜNKÖSDÖLÉS házról házra járva 
11:00 – 12:00 Mohács
14:00 – 15:00 Kalocsa
15:00 – 16:00 Románia

Mesterségem címere…

Az alföldi és kisalföldi portákon a szellemi kulturális örökség nemzeti jegyzékén, valamint a szellemi kulturális örökség UNESCO listáján szereplő közösségek mutatják be mesterségeiket, hagyományápoló 

Kalocsaiak: Tanulás az íróasszonyoktól – kalocsai hímzésminták tervezése kipróbálható
Porcelánfestés bemutató, Kipróbálható a kalocsai pingálás, Kipróbálható a tojásfestés- és karcolás, Kalocsai hímzés – gépi varrás bemutató, kézi hímzés kipróbálható, Kalocsai táncbemutató és -tanítás
Karcagiak:
Birkapörkölt főzés és kóstolás, Juhtej termékek bemutatója és kóstolása, Karcagi ünnepi asztalteríték bemutató
Solymászok:
Madárbemutató és kultúrtörténeti kiállítás; Madársapka gyűjtemény bemutatása
Mezőtúriak: Korongolás kipróbálható, Edénydíszítés bemutató és foglalkozás, Gyurmázás helyett agyagformázás
Halasi csipkeverők:
A halasi csipkevarrás titkos mesterségébe pillanthatnak be
Népművészet mesterei és a Népművészet Ifjú Mesterei:
Élő örökség: mesterek és tanítványaik bemutatkozása: Néptáncbemutató és tanítás – Hangszerbemutató és muzsika – Mesemondás – Énektanítás, Tojásdíszítés bemutató
Matyók:
Bútorfestés bemutat, Változz matyóvá: viseletpróba, Matyó hímzés bemutató és foglalkozás, Matyó virágok rajzolása és színezése
Mohácsiak:
Sokacbab főzés agyagfazékban, szabad tűzön – kóstoló, Maszkfaragás bemutató
Kereplő készítés bemutató, Busómaszk medál készítés agyagból, Mézeskalács busómaszk mintával, Sokac táncbemutató és -tanítás
Horvátország:
Isztriai többszólamú skála: éneklés, furulya, duda, táncbemutató és tanítás
Szlovákia: Fujara bemutató – 2 méteres pásztorfurulya, Hangszerkészítés bemutató, Táncbemutató és -tanítás
Románia:
Fafaragó és szobrász bemutató, Fazekasbemutató, Bábok készítése, sövény- és vesszőfonás, Viseletbemutató, Román Căluş táncbemutató és -tanítás

Színpadi programok

Pünkösdvasárnap 

11:00 – 11:30 Kalocsa: pünkösdölő és aratóbál
11:30 – 11:45 Népművészet Mestere énekes – Illés Imréné és a Népművészet Ifjú Mestere – Nyitrai Marianna
11:45 – 12:15 Horvátország: Isztriai skála – többszólamú ének- és zenehagyomány, néptáncbemutatóval
12:15 – 12:30 Népművészet Mestere mesemondó – Palkó Andrásné
12:30 – 13:00 Románia: Căluşari – rituális férfitánc
13:00 – 13:15 Népművészet Mestere táncos – Holecz Istvánné és a Népművészet Ifjú Mestere Szabó Szilárd és Németh Ildikó
13:15 – 13:45 Matyó örökség – Matyóföldi táncok
13:45 – 14:15 Népművészet Mestere énekes és mesemondó – Illés Imréné, Palkó Andrásné és a Népművészet Ifjú Mestere – Nyitrai Marianna
14:15 – 14:45 Mohács – krajlice (pünkösdölés) és mohácsi sokac táncok ördögjátékkal
14:45 – 15:00 Népművészet Mestere táncos – Holecz Istvánné és a Népművészet Ifjú Mestere Szabó Szilárd és Németh Ildikó
15:00 – 15:30 Szlovákia: fujara (2 méteres pásztorfurulya) bemutató és férfitáncok (odzemok, rozkazovačky)
16:30 –                  Rutkai Bori és a Specko Jedno koncert

Pünkösdhétfő
10:30 – 11:00
Népművészet Mestere zenész – Pál István és a Népművészet Ifjú Mestere – Agócs Gergely 
11:00 – 11:30 Kalocsa: pünkösdölő és aratóbál
11:30 – 11:45 Népművészet Mestere énekes – Illés Imréné és a Népművészet Ifjú Mestere – Nyitrai Marianna
11:45 – 12:15 Horvátország: Isztriai skála – többszólamú ének- és zenehagyomány, néptáncbemutatóval
12:15 – 12:30 Népművészet Mestere mesemondó – Palkó Andrásné és a Népművészet Ifjú Mestere – Sebestyén István
12:30 – 13:00 Románia: Căluşari – rituális férfitánc
13:00 – 13:15 Népművészet Mestere táncos – Holecz Istvánné és a Népművészet Ifjú Mestere Szabó Szilárd és Németh Ildikó
13:15 – 13:45 Matyó örökség – Matyóföldi táncok
13:45 – 14:15 Népművészet Mestere énekes és mesemondó – Illés Imréné, Palkó Andrásné és a Népművészet Ifjú Mestere – Nyitrai Marianna, Sebestyén István
14:15 – 14:45 Mohács – krajlice (pünkösdölés) és mohácsi sokac táncok ördögjátékkal
14:45 – 15:15 Népművészet Mestere zenész és táncos – Pál István, Holecz Istvánné és a Népművészet Ifjú Mestere – Agócs Gergely, Szabó Szilárd és Németh Ildikó
15:00 – 15:30 Szlovákia: fujara (2 méteres pásztorfurulya) bemutató és férfitáncok (odzemok, rozkazovačky)
16:00 – 17:00 Nemzetek tánca – táncház a programban résztvevő közösségek vezetésével

Játszótér a Dusnoki szélmalomnál: Tekergő tér – Labdacsapda; Bolyongó vitorlás hajó; Billegető; Kapj el, ha tudsz; Légfoci; Tekergőteke

Vásár

bútorfestő, népi játék, népi hangszer, fonott szálasanyag, fazekas használati és dísztárgyak, gyöngyékszerek, fa használati és dísztárgyak, tűzzománc, mézeskalács, késes, üveg ékszerek, selyemfestő, szappankészítő, szövés, nemez

Étel-ital
Jászárokszállási fogadó kínálata

Pékség kínálata – péksütemények, üdítő italok
Szatócsbolt kínálata – szatócs termékek, csokik, cukorkák, szörpök, kávék
Kisalföldi pihenőben: kenyérlángos, kürtőskalácsos, édesség, bor, sajt, limonádé, kávé

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ ITT

Nincs hozzászólás

Mondd el a véleményed

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

#Kövess minket az Instagram oldalán is!

A honlap további használatához a sütik használatát el kell fogadni. További információ

Az oldal sütiket használ a jobb felhasználó élmény érdekében. A legújabb EU adatvédelmi törvénynek (GDPR) megfelelően kezeljük adataidat. Részletes tájékoztatót az adatkezelési tájékoztatónkban olvashatsz. Az "ELFOGADÁS" gombra kattintva elfogadod a sütik használatát.

Bezárás